fbpx
+45 25 68 68 01 info@psykolog-hjaelpen.dk

PsykologHjælpen

Aarhus

Aarhus C

Velkommen til vores klinik i hjertet af Aarhus. Du vil blive mødt af en reception hvor du kan melde din ankomst og tage plads i venteværelset, hvor du efter behov kan forsyne dig med kaffe, the eller vand. Klinikken i Aarhus er en herskabslejlighed med store, lyse lokaler hvor der er højt til loftet. 

Åbningstider

I vores Aarhus afdeling har vi åbent både aften og weekend.

Åbningstider
Mandag8.00-22.00
Tirsdag8.00-17.00
Onsdag8.00-19.00
Torsdag8.00-22.00
Fredag8.00-21.00
Lørdag8.00-18.00
Søndag14.00-20.00

Telefontider

Du kan ringe til os på tlf. 25 68 68 01‬ i vores telefontid.
Telefontider
Mandag8.00 - 14.00
Tirsdag8.00 - 14.00
Onsdag8.00 - 15.30
Torsdag8.00 - 15.30
Fredag8.00 - 14.00
Indtal gerne en besked hvis vi ikke svarer,
og vi kontakter dig indenfor 24 timer.

Adresser

Fredensgade 29, 1. th. 8000 Aarhus C.

Offentlig transport:
De fleste busser går enten til Park Allé eller Aarhus Rutebilstation, hvorfra der kun er få minutters gang til klinikken.

Parkeringsmuligheder:
Der er mulighed for parkering både ved Sallings Parkeringshus, Ny Banegårdsgade, eller DOKK1, også kun få minutters gang fra klinikken.

Vores psykologer i Aarhus C

Cand. Psych., aut. Indehaver. Kerneområder: Terapi, rådgivning og coaching af voksne og unge. Parterapi. Foredrag og kurser. Supervision til psykologer og andre faggrupper.

Lene Hvam

cand. Psych., aut. Indehaver

cand. Psych. , aut. Kerneområder: Individuel terapi og rådgivning til voksne og unge samt behandling af børn fra 5 år. Forældrerådgivning.

Ravnhild Reinsdottir

cand. Psych., aut. 

cand. Psych., aut. Kerneområder: Individuel terapi og coaching til voksne og unge.

Marie Dissing

cand. Psych., aut. 

cand. Psych., aut. Kerneområder: Individuel terapi og rådgivning for unge og voksne. Psykologisk smertehåndtering. Holdundervisning.

Rikke Svendsen

cand. Psych., aut. 

cand. Psych. Kerneområder: Individuel terapi til børn, unge og voksne. Forældrerådgivning. Tilbyder studierabat.

Erik Thomsen

cand. Psych.

cand. Psych., aut. Kerneområder: Psykologisk rådgivning og terapi med børn, unge og voksne.

Birgitte Abell

cand. Psych., aut. 

cand. Psych. Kerneområder: Individuel terapi og coaching til voksne og unge. Holdundervisning. Tilbyder studierabat.

Lene Hybschmann

cand. Psych. 

Tina Psykologhjælpen

Tina Kjærsgaard

cand. Psych.

Majbritt Psykologhjælpen

Majbritt Bang

cand. Psych., aut.

Indtal gerne en besked hvis vi ikke svarer, og vi kontakter dig indenfor 24 timer.
Du kan også skrive en email til 
info@psykolog-hjaelpen.dk eller
udfylde kontaktformularen her.

Skriv til os

6 + 7 =

Afdelinger

Vi har lokaler i både Aarhus, Risskov, Skanderborg og Horsens og kan derfor tilbyde dig samtaler dér hvor det passer dig bedst.

Bus 1a (stå af ved Nordlandsvej/Enemærket) går næsten lige til klinikken på Sindalsvej 31 A – Rødt hus. Der er gratis parkering bagved huset med indkørsel foran huset:

Risskov

Bus 1a (stå af ved Nordlandsvej/Enemærket) går næsten lige til klinikken på Sindalsvej 31 A – Rødt hus. Der er gratis parkering bagved huset med indkørsel foran huset:

Skanderborg

Bus 1a (stå af ved Nordlandsvej/Enemærket) går næsten lige til klinikken på Sindalsvej 31 A – Rødt hus. Der er gratis parkering bagved huset med indkørsel foran huset:

Horsens

Fredensgade 29, 1. th, Aarhus C

Sindalsvej 31 A, Risskov

Godthåbsvej 15, 1. Sal, Skanderborg

Torvet 4, 1. sal, Horsens